Biznes

Automatyka przemysłowa: jakie rozwiązania warto mieć na uwadze?

Borykasz się na co dzień z rozmaitymi zagadnieniami dotyczącymi prowadzenia swojej firmy? Chcesz, by działała ona nie tylko wydajnie, lecz również bezpiecznie itp.? Jakie rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej są zatem warte Twojego zainteresowania?

Pomaga tutaj firma z Katowic RAControls. Warto dodać, że oferuje ona na co dzień m.in. rozmaite urządzenia, które tworzą systemy automatyki. Do dyspozycji klientów są m.in. sterowniki (szczególnie polecane są zaś te z serii Logix marki Allen-Bradley). W końcu to nowoczesne, uniwersalne urządzenia cechujące się m.in. wysoką jakością wykonania. Co ważne, można je zastosować tak naprawdę w dowolnych aplikacjach przemysłowych.

Na uwagę zwracają również dedykowane i rozproszone moduły we/wy (I/O). Co istotne, są one kompatybilne ze sterownikami od Allen-Bradley. W ofercie są zaś takie rozwiązania, jak moduły cyfrowe, analogowe, wyjściowe przekaźnikowe, analogowe RTD i termoelementowe, komunikacyjne, a także specjalne. W ramach systemów automatyki dużą rolę odgrywają też zintegrowane systemy monitorowania Dynamix i panele operatorskie. Jak chcesz poznać więcej faktów, to nie ma żadnego problemu – zapraszamy do przeczytania wpisu ze strony online https://racontrols.pl/oferta/automatyka-przemyslowa/.

Ważnym zagadnieniem jest aparatura elektryczna. To zaś niezbędny element składający się na systemy automatyki przemysłowej. Klienci mogą wybrać np. rozłączniki, wyłączniki silnikowe, styczniki, łączniki sterownicze, przekaźniki przeciążeniowe, przekaźniki monitorujące, kolumny sygnalizacyjne, czy równie przydatne zabezpieczenia elektroniczne.

Co jeszcze ma tutaj znaczenie? To nowoczesne systemy napędowe. Zadaniem takich urządzeń jest skrócenie czasu montażu i uruchomienia maszyn. Tak samo, jak zwiększenie wydajności ich pracy. Oferta RAControls jest bogata w rozmaite elementy systemów napędowych. Są to np. przemienniki częstotliwości, softstarty, układy rozruchu bezpośredniego (DOL), serwonapędy, silniki serwo, czy systemy oprzewodowania.

Na uwagę zwracają układy bezpieczeństwa. W końcu obecnie dąży się do tego, by pracowało się nie tylko wydajnie i dokładnie, ale również bezpiecznie. Zarówno pod kątem ludzi, jak i całej infrastruktury. Bardzo polecane tutaj są np. rozwiązania z rodziny Guardmaster marki Allen-Bradley, które obejmują inteligentne urządzenia pod kątem zakładów realizujących koncepcję zintegrowanego przedsiębiorstwa. Na uwagę zwracają tutaj m.in. nowoczesne czujniki bezpieczeństwa, technologia GuardLink, wyłączniki blokujące, przekaźniki bezpieczeństwa, dobiegometr Safetyman DT2, wyłączniki awaryjne, czy wyłączniki krańcowe bezpieczeństwa. Pamiętaj zaś, że w nowoczesnej firmie kładzie się tak samo duży nacisk na poprawę wydajności, jak i na kwestie dotyczące bezpieczeństwa.

Nie można również zapominać o czujnikach oraz systemach łączeniowych, które umożliwiają autonomiczną pracę maszyn i urządzeń. Co ważne, pozwalają one na łączenie systemów automatyki i zasilania. To zaś np. ułatwia komunikowanie się maszyn pomiędzy sobą. Jakie jeszcze rozwiązania są proponowane przez RAControls? Chodzi m.in. o rozdzielnice MCC, czy obudowy przemysłowe.