Biznes

Wózki dziecięce – jak wybrać mądrze? PORADNIK

Wybór wózka dziecięcego to spore wyzwanie dla rodziców. Powinien on być nie tylko estetyczny, ale również funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Na jakie kwestie zwrócić uwagę? Czy zestaw 3 w 1 jest lepszy od 2 w 1? Sprawdź, czym kierować się przy wyborze wózka dla dziecka.

Wózki dziecięce na miarę

Poszukując wózka idealnego przede wszystkim określ swoje wymagania. W zależności od nich będziesz zwracać uwagę na konkretne rodzaje konstrukcji, wykończenie, rozmiary i elementy dodatkowe. Dzięki temu wybrany model będzie spełniał dokładnie wszystkie twoje potrzeby, a dla ciebie korzystanie z niego będzie komfortowe. Nie kieruj się jedynie modą, ani atrakcyjną ceną. Zastanów się, na czym zależy ci najbardziej i od tego zacznij poszukiwania.

Cena czy jakość?

Wybierając porządny i funkcjonalny wózek dobrej jakości nie musisz wydawać majątku. Nie da się jednak ukryć, że najczęściej cena idzie w parze z jakością. Pomysłowe rozwiązania techniczne, lekkie i wytrzymałe materiały oraz dodatkowe wyposażenie podnoszą ceny wózków dziecięcych.Jeśli więc dysponujesz ograniczonym budżetem warto wykorzystać promocje w sklepach internetowych, wszelkiego rodzaju targi i dni otwarte w sklepach, które często oferują spore rabaty. Dzięki temu możesz wybrać lepszy model w granicach twoich możliwości finansowych. 

Bezpieczeństwo kontra oszczędność, czyli 2w1 czy 3w1?

Wózki w zestawie są popularnym wyborem wśród rodziców. Wózek głęboki w komplecie ze spacerówką nazywa się zestawem 2w1, a połączenie gondoli, spacerówki i fotelika samochodowego lub nosidełka to zestaw 3w1. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ekonomiczne i estetyczne. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość fotelika samochodowego w komplecie. Niektórzy renomowani producenci dołączają do zestawu pełnowartościowy, bezpieczny fotelik samochodowy, który przeszedł pozytywnie szereg testów bezpieczeństwa i zapewnia dziecku ochronę w razie wypadku samochodowego.

Niestety jednak część producentów oferuje tzw. nosidełka, które wyglądają podobnie do fotelików, ale niestety nie przeszły żadnych testów i nie stanowią zabezpieczenia dla twojego dziecka w razie zderzenia, a jedynie ustrzegą ciebie przed otrzymaniem mandatu. Warto zwrócić uwagę na jakość fotelika w zestawie. Jeśli nie spełnia on wysokich standardów bezpieczeństwa, lepiej wybrać opcję 2w1, a fotelik dopasować osobno.

Waga i rozmiar ma znaczenie

Podczas wyboru wózka zastanów się w jakich okolicznościach będziesz go używać. Jeśli sporo podróżujesz i zamierzasz zabierać wózek ze sobą najlepszym rozwiązaniem będą modele lekkie, składane i kompaktowe. Podobnie jeśli mieszkasz w bloku i codziennie będziesz wnosić wózek na piętro, a do tego nie masz zbyt wiele miejsca w mieszkaniu na jego przechowywanie. Jeśli natomiast mieszkasz w okolicy lasu, spacerować będziesz po polnych drogach wybierz większe i cięższe pompowane lub żelowe koła, które mimo tego, że zwiększą ciężar i wymiary wózka, to umożliwią poruszanie się po niesprzyjającym terenie.

Wyposażenie dodatkowe

Pojemna, porządna torba do wózka z mnóstwem przegród i kieszonek, łatwa do obsługi jedną ręką to podstawa. Przez okres użytkowania wózka najczęściej zastępuje normalną torebkę, musi więc być funkcjonalna i wygodna. Bardzo przydatne są również moskitiery na wózki dziecięce i folie przeciwdeszczowe, a także osłony na gondolę i nóżki dziecka w spacerówce, które umożliwią ci spacery przy każdej pogodzie. Warto zadbać o tapicerkę wodoodporną i blokującą promienie UV. Adaptery są niezbędne do zamontowania fotelika samochodowego na stelażu wózka, należy więc dopasować je do wybranych produktów. Kosz na zakupy lub zabawki na dole wózka stanowi duże ułatwienie, gdyż przy dziecku będziesz potrzebować wolnych rąk. 

Kierując się powyższymi radami uda ci się z łatwością wybrać wózek idealny dla ciebie i twojej rodziny, dzięki któremu spacery będą komfortowe i przyjemne.

Więcej na: https://www.dzieciecemarzenia.pl/12-wozki