Zdrowie i uroda

Kleszcz u kota – jak można się go pozbyć?

Statystyki pokazują, że nie tylko ludzie zmagają się z kleszczami. Chodzi także o zwierzęta. Co można przeczytać w dzisiejszym artykule? Właściciele zwierząt mają szansę dowiedzieć się, jakie choroby odkleszczowe występują w przypadku kotów. Wskazujemy najbardziej charakterystyczne objawy. Podpowiadamy również, co trzeba zrobić, aby szybko pozbyć się kleszcza i uniknąć najbardziej pesymistycznego scenariusza.

Okazuje się, że chorób odkleszczowych jest naprawdę stosunkowo dużo. Chodzi na przykład o babeszjozę. Warto podkreślić, że ta dolegliwość występuje zarówno w przypadku zwierząt, jak i tak samo ludzi. Jakie są tutaj charakterystyczne symptomy? To między innymi senność… Z czym jeszcze trzeba się liczyć? Jeśli zwierzęciu dolega babeszjoza, to innym objawem jest ogólne osłabienie. Więcej informacji na ten temat znajduje się zaś na stronie internetowej https://kickthetick.pl/artykuly/jak-usunac-kleszcza-u-kota/. Trzeba na pewno wspomnieć o biegunkach oraz gorączce. Czym jeszcze charakteryzuje się babeszjoza? Koty nie mają apetytu. To również powinno zatem zaniepokoić zatroskanego właściciela. Trzeba do tego wszystkiego dodać, że babeszjoza objawia się żółtaczką. Jakie inne choroby występują w tym przypadku? Jest to również anaplazmoza.

Co warto wiedzieć na temat tej dolegliwości? Ogólnie objawy w przypadku tej choroby odkleszczowej są bardzo podobne. Koty między innymi są bardzo senne oraz nie mają w ogóle apetytu… O jakich jeszcze objawach warto wspomnieć? Trzeba również zwrócić uwagę na powiększone węzły chłonne. W wielu przypadkach występuje też podwyższona temperatura.

Jakie jeszcze choroby odkleszczowe mogą występować w przypadku tych zwierząt? Jest to również borelioza. Okazuje się, że taka właśnie choroba występuje zatem w przypadku nie tylko ludzi, ale także czworonogów. Objawy są natomiast dość podobne. Natomiast zdecydowanie najgroźniejsza choroba to zakaźna anemia kotów. Dlaczego? Choćby z tego względu, że w niektórych przypadkach zakaźna anemia kotów może po prostu prowadzić do tego, że czworonogi umierają. Dzieje się tak natomiast stosunkowo często. Generalnie leczenie jest dość skomplikowane. Często natomiast nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Jeśli nawet danemu zwierzęciu uda się poradzić z tym problemem, to niestety zakaźna anemia kotów ma tendencję do nawracania. Jakie są tutaj generalnie główne objawy? To między innymi anemia. Nie da się natomiast ukryć, że jest ona groźna tak samo w przypadku ludzi, jak i zwierzaków. Jakie inne objawy występują w przypadku tej choroby? Jest to również powiększona wątroba. Zakaźna anemia charakteryzuje się powiększonymi węzłami chłonnymi oraz zaburzeniami pod kątem pracy serca. Tych symptomów jest naprawdę bardzo dużo. Statystyki pokazują, że co czwarty kot ze zdiagnozowaną chorobą tego typu niestety odchodzi od swojego właściciela już na zawsze.

Właściciele muszą mieć się zatem na baczności. Bardzo ważne jest to, aby regularnie dokonywać przeglądu kociej skóry. O czym jeszcze nie powinno się zapominać? Liczy się to, żeby posiadać w domowej apteczce odpowiednie preparaty. Takie, które są nie tylko skuteczne, ale również naprawdę wyjątkowo bezpieczne. Co jeszcze warto posiadać we własnym domu lub mieszkaniu? Bez wątpienia jest to zestaw Kick The Tick expert. Trzeba zauważyć, że dzięki takim właśnie produktom usuwanie kleszcza odbywa się generalnie szybko, dokładnie oraz bezboleśnie. Na dodatek cała procedura jest w pełni higieniczna, co też ma znaczenie.