Turystyka

Lato czeka – czas na kolonie dla dzieci

Kogis rozpoczął już sprzedaż kolonii dla dzieci. Oferta jest bardzo szeroka, naprawdę jest w czym wybierać. Co roku orgganizatorzy wymyślają nowości i coraz lepsze, innowacyjne obozy, ale ten rok po pandemii wydaje się być rekordowy – wszyscy są już spragnieni wypoczynku i tylko wyczekują lata, a rezerwacje obozów zaczęły się już w czasie zimy. Kolonie dla dzieci w tym roku wydają się bardzo interesujące. Każde dziecko z pewnością znajdzie dla siebie odpowiedni wyjazd.

Hity lata

Tegorocznymi hitami w koloniach dla dzieci są: kolonie sportowe, kolonie żeglarskie, kolonie artystyczne. Szczególnie polecane są tematyczne – anime i manga, RPG czy teatralne. Najpopularniejszą jest kolonia detektywistyczna dla dzieci ze Scooby – Doo. Jak co roku organizowane są również kolonie dla dzieci, w których mogą uczestniczyć rodzice z dziećmi. Fajną nowością jest obóz sportowy dla taty i syna na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Miejsca bardzo szybko się wyprzedają. Nie ma co zwlekać z rezerwacją.

Kolonie dla dzieci to gwarancja udanych wakacji. Programy są bardzo bogate. Zawierają bardzo dużo zabaw oraz ciekawe wycieczki. W tym roku wiele firm organizuje kolonie dla dzieci nad morzem, nad jeziorem oraz w górach. W szczególności polecane są kolonie dla dzieci w Ostrzycach. Kaszuby to przepiękne miejsce, które jest idealne na odpoczynek letni. Cudne, malownicze miejsce, zakwaterowanie tuż przy jeziorze z pięknym widokiem, a do tego wspaniałe atrakcjei bogate programy.

Czy sobie poradzę?

Jeżeli dziecko nie wyjeżdżało wcześniej na kolonie dla dzieci, świetną propozycją są kolonie dla dzieci o profilu maluszkowym lub ogólnosportowym. Dzieciaki uwielbiają zabawy sportowe i na pewno dzięki temu szybko się zaaklimatyzują na kolonii sportowej. Na koloniach sportowych wychowawcy prowadzą zajęcia z różnych dziedzin sportu. Zajęcia na koloniach ogólnosportowych nie są wykańczające – są dostosowane do możliwości i wieku dzieci, więc nie ma się czego obawiać. Każde dziecko na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

W przypadku wyjazdu na kolonie dla dzieci po raz pierwszy należy wcześniej poinformować o tym biuro podróży. Ta informacja jest ważna, gdyż organizator może w ten sposób przeszkolić odpowiednio kadrę. Dzieci, które po raz pierwszy wyjeżdżają na kolonie dla dzieci mogą mieć na początku problem z zaaklimatyzowaniem się. Tacu uczestnicy potrzebują dużo większej uwagi ze strony wychowawcy, szczególnie wieczorem, podczas zasypiania i w razie tęskonty.

Wspomnienia na całe życie!

Program na koloniach dla dzieci nigdy nie jest przeładowany. Najważniejszą zasadą na koloniach dla dzieci jest po prostu świetna zabawa, ale i odpoczynek być musi. Dzieci muszą zapamiętać kolonie, jako niezwykłą przygodę życia, w której będą chciały uczestniczyć, co roku, aż do ukończenia osiemnastego roku życia.

Kadra na obozach

Wychowawcy na koloniach dla dzieci są przepełnieni energią, “zarażają” uśmiechem. Na koloniach dla dzieci każdy jest dla siebie życzliwy. Wszelkie kolonijne spory są natychmiast rozwiązywane. Zawsze na koniec turnusu na koloniach dla dzieci organizowana jest dyskoteka. Dzieci uwielbiają tańczyć. Wystarczy włączyć muzykę, a nogi same zaczynają się ruszać. Na koloniach dla dzieci jest naprawdę super! Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z zeszłorocznych turnusów. Widać na nich jak wiele radości niesie ze sobą wjazd na kolonie dla dzieci. Polecane są kolonie taneczne dla dzieci, obozy fitness czy survivalowo-traperskie.

Obóz na urodziny? Dlaczego nie!

Kolonia dla dzieci może być świetnym pomysłem na prezent urodzinowy czy komunijny. Wyjazd taki będzie super niespodzianką dla solenizanta. Taki wyjazd niesie ze sobą tylko same korzyści, możliwość usamodzielnienia się i zdobycia nowych, wartościowych doświadczeń. Dzieciaki na obozach szybko się integrują i nawiązują nowe znajomości. Uczą się samodzielności, kreatywności oraz pracy w grupie. Warto pojechać na kolonie dla dzieci!